Ytong

Rýchla a jednoduchá výstavba

Pri výstavbe rodinného domu z materiálu Ytong ušetríte 40 % času práce. Manipulácia a práca s tvárnicami Ytong je rýchla, ľahká a veľmi presná, navyše bez zbytočného odpadu. Postavte svoj nový domov efektívne!

Ľahko opracovateľný

Ľahko opracovateľnýĽahké rezanie a opracovateľnosť pórobetónu umožňuje vytvárať z tvárnic atypické formáty, ktoré je možné podľa potreby jednoducho prirezať a upraviť. Nie je nutné objednávať rôzne špeciálne tvarovky a rozmerové varianty. Na rezanie tvárnic sa hodí ručná píla na pórobetón, ale postačí i obyčajná pílka na drevo. Minimálny odpad pri rezaní znamená časové i finančné úspory. Mimoriadne presné rezanie eliminuje odpad a znižuje tak celkovú spotrebu tvárnic a tým tiež obstarávaciu cenu celej stavby.

Minimum malty

Minimum maltyPresné tvárnice Ytong umožňujú rýchle a presné murovanie. Vďaka tvárniciam vo vyhotovení PDK (pero, drážka a úchopová kapsa) je nevyhnutné nanášanie malty iba na vodorovné škáry. Celková spotreba malty na stavbe je tak v porovnaní s tradičným murovaním desatinová, ďalšie časové a finančné úspory súvisia tiež s dopravou a prípravou malty.

Ľahká manipulácia

Ľahká manipuláciaVďaka nízkej hmotnosti materiálu odpadajú problémy s náročnou manipuláciou, ľahkosť Ytongu oceníte pri murovaní i doprave materiálu na stavbu, vrátane všetkej manipulácie. Práca s pórobetónom nie je vysiľujúca ako manipulácia s iným masívnym materiálom, do vyšších poschodí je možné dopraviť tvárnice väčších rozmerov bez použitia zložitých zdvižných technológií.

Jednoduché rozvody a omietky

Jednoduché rozvody a omietkyVýznamné ekonomické prínosy má tiež rýchle a presné zhotovenie drážok a šachiet pre rozvody technických inštalácií v pórobetónovom murive. Presné steny s minimálnymi rovinnými odchýlkami šetria tiež čas a peniaze pri finálnych povrchových úpravách stien, či už ide o vnútorné alebo vonkajšie omietky, zatepľovacie systémy či obklady.